WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • crom.de
    RS
    • 2012
    • 1545
    • Superb II (3T4)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    Może trochę mój post odbiega od tematu, ale te wszystkie linki tutaj do campingów podsyciły we mnie ponownie chęć wynajęcia domku... na kółkach



    Z racji tego, że raczej nie mamy z żoną doświadczeń harcerskich postanowiliśmy zrobić tylko krótki (ale intensywny :diabelski_usmiech ) test na koniec lata.



    Był to zresztą strzał w dziesiątkę, bo mogliśmy podążyć za pogodą i spędzić czas w pięknym słońcu nad Bałtykiem zamiast w deszczowych Alpach.



    Generalnie podobało się bardzo - żona nie chciała oddawać tego auta Ja też byłem zadowolony, auto prowadziło się dobrze, spało się dobrze i nie spaliło dużo - poniżej 9 litrów a na autostradzie tempomat na 115 (czasem szybciej). Jedynie te skrzypienie całości, ale można się przyzwyczaić Generalnie prócz dostępu do wody nie potrzeba było nic. Prądu nie podpinaliśmy komórkę naładować czy światłem świecić idzie na baterii. Nie spaliśmy też na ani jednym campingu - łącznie z wodą wydaliśmy raptem 20€ za 4 noce. Z czego ostatni postój kosztował nas połowę całej kwoty, bo upatrzyliśmy sobie termy z placem dla mobilów (place w okolicy od darmowych do 5€, koszt był po prostu adekwatny do jakości placu eleganckie sanitariaty, pralka, suszarka bębnowa w cenie).

    Teraz w domu jest debata - kupić czy wynajmować? Plany są: trasa do Portugalii nad morzem Śródziemnym; Chorwacja, Grecja; Włochy aż na Sycylię; Dania, Szwecja; Polska dookoła. Może jednak kupić, a przy okazji chętnym znajomym wypożyczać to na OC chociaż zarobi Czas pokaże, ale bardzo fajna zabawka i to na pewno nie był ostatni taki wypad
    - Superb
    - Panda 1.2

    Komentarz

    • leonn
      RS
      • 2011
      • 2726
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Zamieszczone przez crom.de
      Jedynie te skrzypienie całości, ale można się przyzwyczaić
      Tzn.? Wiatr, czy inne czynniki powodowały skrzypienie? :wink: Ile kosztuje wynajem w De?

      Komentarz

      • crom.de
        RS
        • 2012
        • 1545
        • Superb II (3T4)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        leonn, skrzypienie o którym mówisz to jest inna para kaloszy - auto buja nieźle :diabelski_usmiech W takim aucie kempingowym wszystko z tyłu to tworzywa na szkielecie. Dodatkowo wszelkie rolety okienne, łóżka podwieszane, pewnie też garnki i inne untenzylia w szufladach składa się na to, że na kiepskiej drodze jest nieco denerwujące ale da się przyzwyczaić lub uciszyć (podwieszane łóżko). Ja płaciłem 100€ za dobę, korzystając z niższej o 30€ ceny tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Km były gratis więc można było poszaleć W Polsce taki najem kosztuje to samo jak nie więcej.
        - Superb
        - Panda 1.2

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14883
          • Octavia IV (NX3)

          leonn, skrzypienie to raczej konstrukcja z lekkich materiałów. Sama idea idealna!!!! Samowystarczalność, koszt noclegów. . Mam znajimych jeżdzących własnym takim do Cro co roku na kilka tygodni. Tylko... Takim nie wszędzie da się wjechać tak jak osobówką. Znajomi mają na tylnim bagażniku motor. Nim zwiedzają na miejscu co się da. Tylko... oni to dwójka dorosłych. U mnie jedno dziecko. Camperem pojedziemy wszyscy, ale na miejscu mam problem. Nie pojadę tam gdzie osobówką w 3 osoby. Na motor też się nie zapakujemy. U mnie ten czas już minął. Patrzę chociaż z ostatniego wyjazdu do MNE.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • crom.de
            RS
            • 2012
            • 1545
            • Superb II (3T4)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

            ruwado, nie Ty jeden na tym świecie masz taki problem i z tym sobie już poradzono

            :arrow: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=221488796 takie kupuj z tyłu załaduj Sei lub Cinqecento i Chorwacja cała Wasza Polówka od połówki Twej mogła by się jednak nie zmieścić A tak na serio to najczęściej jest jakiś autobus/pociąg szczególnie do turystycznych atrakcji ewentualnie śladem Twoich znajomych motor z koszem i można w trójkę legalnie :szeroki_usmiech Zawsze można też wybrać bardzo kompaktowe auto: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=227623175 - 4 miejsca spanie/jazda, łazienka z prysznicem, kuchnia - ono dotrze wszędzie tam gdzie Octavia (prócz jakiś mega niskich tuneli). W tej kwestii jest najgorętsza dyskusja z małżonką - ja bym chciał w miarę kompaktowe autko które wszędzie pojedzie takiego typu: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=232981040 jednak takie "jest brzydkie" :roll: Na szczęście z tym jeszcze jest trochę czasu.
            - Superb
            - Panda 1.2

            Komentarz

            • marlej108
              RS
              S_OCP Member
              • 2006
              • 4976
              • Octavia III (5E3)
              • CJZB 1.2 TSI 86 KM

              From a ile kosztuje takie auto?
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz

              • leonn
                RS
                • 2011
                • 2726
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Zamieszczone przez crom.de
                Ja płaciłem 100€ za dobę, korzystając z niższej o 30€ ceny tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Km były gratis więc można było poszaleć W Polsce taki najem kosztuje to samo jak nie więcej.
                No to ja nie widzę za bardzo w tym żadnej korzyści 130€ razy 14 dni plus dodatkowe koszty na kempingach itp, :shock: a i o warunkach w takim kamperze przy temp zew latem +35 +38 już nie wspomnę.
                To ja pozostanę jednak w dwupokojowym klimatyzowanym apartamencie z łazianką i widokiem na morze za 50€ z dobę. :wink:

                Komentarz

                • dudek_t
                  L&K
                  • 2008
                  • 1421

                  Każdy jeździ tak jak lubi. Dla mnie nie ma nic lepszego niż przyczepa i żaden apartament z klimą czy hotel ***** w moim odczuciu nie będzie lepszy.
                  Camper to fajna sprawa dla 2 osób lub do objazdówki. My dopóki jeździmy z młodym- przyczpa. Jak będziemy jeździć w 2 osoby i będę już "stary" to kamper.
                  PS. Przyjemności nie przelicza się na koszty, apartamenty w zasadzie zawsze będą tańsze.

                  Komentarz

                  • crom.de
                    RS
                    • 2012
                    • 1545
                    • Superb II (3T4)
                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                    leonn, a jakie mają być warunki? Bierzesz auto z klima postojową i po sprawie Apartament jest mimo wszystko wiążący z jednym miejscem. My np gdybyśmy zamówili pokój w tym rejonie który planowaliśmy zwiedzać to spędzilibyśmy ten czas w ciągłym deszczu zamiast w słońcu Zresztą nie wiem czy to musi być taki dramat. dudek_t, jak to wygląda w przyczepie po otwarciu okien i rozwinięciu moskitier? Chyba da się wytrzymać, bo przeciąg srogi. Dlaczego mówisz, że kamper tylko na dwóch? Nasz był stricte rodzinny: z przodu podwójne małżeńskie z tyłu piętrowe pojedyncze.
                    - Superb
                    - Panda 1.2

                    Komentarz

                    • dudek_t
                      L&K
                      • 2008
                      • 1421

                      No niestety, na południe i bez cienia to też klima obowiązkowa. Po zaciągnięciu moskitier przewiewu praktycznie nie ma...
                      Napisałem że dla dwóch osób ponieważ w tyle obskoczysz na skuterze. Z dziećmi jesteś "przykuty" do kampera i jak już staniesz na kampie to przez tydzień nie zobaczysz więcej niż 5km w koło. Objazdówka z kolei jest dla młodych mocno męcząca a i my lubimy być dłużej niż 1-2 noce w jednym miejscu. Tylko o to mi chodziło

                      Komentarz

                      • sazad
                        RS
                        • 2008
                        • 1520
                        • Rapid Spaceback (NH1)

                        Nie kumam idei spania w jeżdzącym toi toi, ani to fajne, ani przyjemne, ani tanie. Jak się rozłożysz z całym inwentarzem to siedzisz na dupie bo nie chce ci się zwijać majdanu co chwilę. Nie wspomnę już o osiaganych prędkościach max. Większość korów na autostradach tworzy się przez campery i przyczepy. Jestem zwolennikiem wprowadzenia zakazu poruszania się tymi "pojazdami" w ciągu dnia.
                        Takie jest moje zdanie i teraz możecie mnie hejtować.
                        Sebastian

                        Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                        www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                        Komentarz

                        • Maicroft
                          Moderator
                          S_OCP MemberModeratorr
                          • 2004
                          • 25757
                          • Audi

                          sazad, Ostatnio przejechalem sie lokalna trasa z przyczepa. Sobota godzinach 14. I co myslalem ze cos mnie trafi bo prawy pas jedzie 60-70km/h ( na tej drodze sa dwa ograniczenia 70 i 100km/h) i co... wyglada na to, ze z przyczepa to bym musial leciec lewym pasem co chwile bo prawy to jakies kolko rozancowe, wiec nie ma co dramatyzowac :lol:

                          Przy okazji polecam odwiedzic te bardziej rozwiniete pod tym wzgledem kraje jak Holandia albo UK co tam sie dzieje w piatek i niedziele na drogach jak przeczepki startuja :roll: Do tego taki kamper przeciez jezdzi jak normalny bus dostawczak, wiec raczej nie ma problemow z przemieszczaniem sie po drodze.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz

                          • dudek_t
                            L&K
                            • 2008
                            • 1421

                            Zamieszczone przez sazad
                            Nie kumam idei spania w jeżdzącym toi toi, ani to fajne, ani przyjemne, ani tanie. Jak się rozłożysz z całym inwentarzem to siedzisz na dupie bo nie chce ci się zwijać majdanu co chwilę. Nie wspomnę już o osiaganych prędkościach max. Większość korów na autostradach tworzy się przez campery i przyczepy. Jestem zwolennikiem wprowadzenia zakazu poruszania się tymi "pojazdami" w ciągu dnia.
                            Takie jest moje zdanie i teraz możecie mnie hejtować.
                            Tu nie ma co hejtować, to trzeba leczyć :lol:

                            Komentarz

                            • sazad
                              RS
                              • 2008
                              • 1520
                              • Rapid Spaceback (NH1)

                              dudek_t, na wzajem

                              [ Dodano: Pon 03 Paź, 16 18:03 ]
                              Maicroft, ja miałem na myśli to co się dzieje na autostradach w wakacje
                              Sebastian

                              Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                              www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                              Komentarz

                              • Maicroft
                                Moderator
                                S_OCP MemberModeratorr
                                • 2004
                                • 25757
                                • Audi

                                sazad, Mi nie trzeba wakacji, a w wakacje wystarczy ze tacy z domkow przesiada sie na zwykle auta.

                                Jak te domki jada te 80-90km/h (przypominam o ograniczeniu w PL do 80km/h) to problemu nie ma. Ale jak co chwile ktos taki domek wyhamowuje to jest jak z ciezarowka ktora wiezie te 20t pod plandeka, trzeba czasu zeby to znow sie rozpedzilo, a w erze "downsizingu" wszystkiego co ma silnik jest z tym tez coraz trudniej.

                                Jakby autostrada miala 3-4 pasy to juz calkiem by problemu nie bylo, bo rozpedzisz sie raz i jedziesz te 500km bez zwalniania 8)
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz

                                • crom.de
                                  RS
                                  • 2012
                                  • 1545
                                  • Superb II (3T4)
                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                  Zamieszczone przez dudek_t
                                  Po zaciągnięciu moskitier przewiewu praktycznie nie ma...
                                  Aha :shock: Myśmy właśnie nad Bałtykiem mieli upał po powrocie (3x* w środku) otwarli wszystkie okna zaciągneli moskitiery i za chwilę było zimniej niż na dworze

                                  Zamieszczone przez dudek_t
                                  Z dziećmi jesteś "przykuty" do kampera i jak już staniesz na kampie to przez tydzień nie zobaczysz więcej niż 5km w koło.
                                  Coś w tym jest, jednak mając domek z motorkiem nie jesteś skazany na kampy - to do mnie najbardziej przemawia. Przyczepę faktycznie odpinasz i lecisz. Przygotowując się do trasy widziałem też kampy co mają własne auto do wypożyczenia, ale przeważały smarty fortwo :roll:

                                  Zamieszczone przez sazad
                                  Nie kumam idei spania w jeżdzącym toi toi, ani to fajne, ani przyjemne, ani tanie. Jak się rozłożysz z całym inwentarzem to siedzisz na dupie bo nie chce ci się zwijać majdanu co chwilę. Nie wspomnę już o osiaganych prędkościach max.
                                  Chyba nie wiesz o czym mówisz (nigdy nie byłeś) i przemawia przez Ciebie "dusza" wynajmującego domek. Rozjechanie markizy i rozstawienie krzeseł to jest max 3 minuty. Cóż więcej rozkładać? Satelita jest na dachu składa i rozkłada się elektrycznie, kabel prądowy zwijam na bęben i tyle mnie widzieli. Faktycznie 30 letnie Ducato z 82 koniami nie powala prędkością, ale to jak szybko jadą zależy raczej głównie o szofera - a ten jest na wakacjach i ma w dupie po prostu. Jednak tak jak napisał Maicroft to są normalne dostawcze auta i jak chcą to śmigają jak trzeba.

                                  Zamieszczone przez sazad
                                  Większość korów na autostradach tworzy się przez campery i przyczepy. Jestem zwolennikiem wprowadzenia zakazu poruszania się tymi "pojazdami" w ciągu dnia.
                                  A może by tak dla wszystkich letników nad Bałtykiem zrobić zakaz i pozwolić tylko w nocy coby rdzenne kaszeby nie musieli stać w korkach do roboty za dnia? :>
                                  - Superb
                                  - Panda 1.2

                                  Komentarz

                                  • sazad
                                    RS
                                    • 2008
                                    • 1520
                                    • Rapid Spaceback (NH1)

                                    crom.de, pisz co chcesz, ja nie kumam tej fascynacji przemieszczania się kamperem lub przyczepą. Myślę, że nie ma co rozwijać tego tematu bo ja swoje a ty swoje.
                                    Sebastian

                                    Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                    www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                    Komentarz

                                    • mirek_p11
                                      RS
                                      • 2010
                                      • 6630
                                      • Volkswagen
                                      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                      sazad, :twisted: :diabelski_usmiech

                                      Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                      Fotki
                                      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                      Fotki

                                      Komentarz

                                      • dudek_t
                                        L&K
                                        • 2008
                                        • 1421

                                        Zamieszczone przez sazad
                                        crom.de, pisz co chcesz, ja nie kumam tej fascynacji przemieszczania się kamperem lub przyczepą. Myślę, że nie ma co rozwijać tego tematu bo ja swoje a ty swoje.
                                        Jedno pytanie: próbowałeś i wiesz o czym mówisz, tak?

                                        Komentarz

                                        • sazad
                                          RS
                                          • 2008
                                          • 1520
                                          • Rapid Spaceback (NH1)

                                          dudek_t, Jedna odpowiedź - tak, jako pasażer - 1 i ostatni raz
                                          Sebastian

                                          Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                          www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                          Komentarz

                                          • dudek_t
                                            L&K
                                            • 2008
                                            • 1421

                                            Jako pasażer przyczepy? :szeroki_usmiech

                                            A tak serio, oczywiście że do przemieszczenia się to byle jakiś kompakt będzie lepszy (bardziej komfortowy) niż kamper ale jeśli komuś pasuje klimat i czuje się trochę nomadem... to nie ma nic lepszego niż kamper/przyczepa.

                                            Reasumując dla każdego coś miłego/

                                            Komentarz

                                            • okioki
                                              Rider
                                              • 2011
                                              • 360

                                              Jazda kamperem po europie to moje marzenie jak dożyje emerytury i o ile ona będzie , nie widzę lepszego urlopu niż przemieszczanie się z miejsca na miejsce , oczywiście trzeba mieć ku temu dużo czasu . Jednym słowem wolność , ja z kolei nie kumam zorganizowanych tour-ów

                                              Komentarz

                                              • ruwado
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 14883
                                                • Octavia IV (NX3)

                                                Na emeryturze we dwójkę - OK. Jestem za. Taka wycieczka po Europie i po ukochanych Bałkanach

                                                Ale ...... jako emeryta nie będzie mnie stać na 100 % :cry: :cry: :cry:

                                                Oby na leki starczyło
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz

                                                • Alonzo_
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 2460
                                                  • Hyundai

                                                  Zamieszczone przez ruwado

                                                  Oby na leki starczyło
                                                  To bedziemy przecież mieli za free :wink:
                                                  Dajcie chłopy jakieś fajne "ciepłe" fotki ze fczasów .....coś słonecznego w ten paskudny dzień

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...